pondelok, 14 január 2013 11:39

Seminár Cadaver - Moravská Třebová

V dňoch 12-14.1.2013 sa Alena a Stanislav Kľučkovci - členovia CRC Slovakia zúčastnili workshopu na špeciálne pachové práce - cadaver. Seminár videla Klára Kmoníčková, ktorá sa výcviku psov venuje od roku 1992. Klára sa venuje záchranárskej kynológii pre použitie v praxi, cvičí pomocou pozitívnej motivácie. V septembri 2003 bola  pozvaná do Kalifornie pani Evou Čečilovou do organizácie ICF (Institute for Canine Forensics) na výcvik psov v ich špecializovanej skupine CSST (Canine Specialized Search Team). Tréningy prebiehali v areáli NASA. Pracovala tam so sučkou Carin, s ktorou sa jej podarilo splniť väčšinu prípravných testov pre California Cadaver Test.  Airin ako sučka špecializovaná na tento typ pachových prác opäť naplno využila svoj fantastický nošek a bez zaváhania označila založenú pachovú vzorku. Vďaka Kláriným skúsenostiam sme si upresnili absolútne základy nácviku označovania pachovej vzorky,dostali sme vynikajúce typy na negatíva výcviku, čo je nesmierne náročná súčasť kvalitne vedeného tréningu, pretože pes negatívnu vzorku nesmie označiť, ani zožrať. Seminár i samotný nácvik bol pre nás obrovským prínosom, ďakujeme organizátorom za možnosť zúčastniť sa a samozrejme samotnej Kláre za skvelú prezentáciu a samotný reálny nácvik. Skúsenosti z výcviku budeme prezentovať na plánovanom medzinárodnom cvičení v apríli tohto roku.  

Viac foto na Facbooku CRC Slovakia

Na pozvanie Tibora Kulczára, člena spriatelenej záchranárskej organizácie KCZS Gabčíkovo a šéfa potápačského tímu Shark sa 7 našich členov  zúčastnilo skvelej akcie - základného potápačského výcviku. Počasie nám prialo, slniečko síce spoza oblakov vykuklo len na chvíľu, ale pršať začalo až úplne na záver:o) Bol to pre nás silný zážitok, niektorí z nás sa odvážili na prvý krát až na dno jazera v katastri obce Veľký Meder - Ižop. Užili si to aj naši hafani, ktorí síce nechápali prečo nemôžu plávať s nami ako inokedy, ale kúpanie si neodpustili a chvíľami potrápili nás - začiatočníkov. Za fantastické rezne (poviem Vám pravdu, väčšie som ešte nejedla :o) veľká vďaka patrí Tibinovej manželke Alenke, ktorá nám s malým blonďavým krasavcom - Tiborkovým synčekom spríjemnila skvelý deň výbornou kuchyňou. Akciu všetci naši členovia zhodnotili veľmi pozitívne, stretávať sa mimo výkonu záchranárskych činností pri podobných príležitostiach je pre nás naozaj radosť. Určite sa radi zúčastníme aj druhého kola, ktoré Tibor s partiou pripravujú na budúci rok. 

nedeľa, 22 júl 2012 19:49

Splavili sme VLTAVU

Dlho som čakala na príležitosť dať dokopy partiu priateľov a vybrať sa aj s našimi štvornohými parťákmi splavovať Vltavu. Príležitosť sa konečne naskytla, zosúladili sme dovolenkové termíny a ja som "vyčíhala" dlhodobú predpoveď. Počasie podľa meteorológov nám bude priať, objednáme lodičky a hor sa splavovať! Objednali sme 2 týždne dopredu, horúčava nás morila, tešili sme sa na vodu, osvieženie bude super! No čo vám poviem, pršalo celé tri dni :o)) 

V dňoch 20.-22.4.2012 sa štyria členovia CRC zúčastnili tretieho kola školenia inštruktorov v Poľskej Sielpii.

pondelok, 02 júl 2012 19:10

Ustanovujúce Valné zhromaždenie

V dňoch 13.-15.4.2012 sa na chate v Liptovských Revúcach konalo ustanovujúce valné zhromaždenie, na ktorom boli zvolené riadiace a výkonné orgány asociácie CRC. UZNESENIE