Na pozvanie kolegov záchranárov, členov poľskej horskej služby GOPR sme sa cez víkend 2.3.2013 zúčastnili IV Horského festivalu v Szczyrku. Na festivale sme mali možnosť pozrieť si premiéru filmu o záchranárskych psoch členov GOPR, videli sme techniku, ktorú poľská horská služba využíva pri záchrane ľudských životov.V rozhovore pre Poľskú televíziu sme návštevníkom festivalu predstavili plemeno Flat coated retriever, ktoré je v našom tíme najviac zastúpené. Počas festivalu prebiehali rôzne sprievodné akcie. Návštevníci mali možnosť vyskúšať si resuscitáciu na figuríne, o program pre detičky sa postarala behavioristka Anna Kwaśny. Skvelý deň plný vynikajúceho filmu o horách a ľuďoch v nich sme zakončili rozkrojením torty v tvare stanu, ktorá chutila naozaj vynikajúco:o)

Všetkým členom CRC Slovakia, všetkým našim sympatizantom, priateľom, známym, všetkým kolegom záchranárom, všetkým ľuďom, ktorí sa zúčastňovali našich pátracích akcií bez nároku na odmenu, proste Vám všetkým, priatelia, želám za CRC Slovakia požehnané vianočné sviatky, zdravie, šťastie a lásku do nadchádzajúceho roku 2013. 

26.10.2012 sme sa v rámci preventívno - výchovných aktivít stretli s detičkami z liečebno-výchovného sanatória v Ľubochni. Deťom  s poruchami správania sme priblížili prácu záchranárov a výcvik záchranárskych psíkov, rozprávali sme sa o vzťahu človek - pes, vysvetlili sme deťom chovanie psíka, reč jeho tela a spôsoby, akými s nami naši štvornohí parťáci komunikujú. Neskôr sme sa z klubovne premiestnili von, kde sme deťom a pani učiteľkám predviedli ukážku revíru, pre detičky sme natiahli tunel, v ktorom sa s našimi hafanmi vyšantili dosýta, potom sme sa s deťmi schovali v lese a Airinka nám ukázala, ako sa hľadá stratená skupinka detí:o) Odchádzali sme s dobrým pocitom, deti boli zo psíkov nadšené, sme radi že sme im spríjemnili deň a možno trocha priblížili spolužitie človeka s tak úžasným tvorom, akým psík bezpochyby je. 

Na pozvanie našich poľských kolegov - záchranárov z Nadácie Polish rescue dogs sa členovia CRC Slovakia zúčastnili Prvého Žywieckeho pikniku milovníkov psov s názvom "Pes v službe človeka". Akcia sa konala pod záštitou primátora mesta Žywiec, ktorý otvoril podujatie poďakovaním a vyzdvihnutím práce dobrovoľných záchranárov. Akcie sa zúčastnili záchranárske tímy, hraničná stráž, polícia, mestská polícia a iné organizácie, v ktorých práca psa je pre človeka prínosom. Podujatie malo veľký úspech, od rána do neskorého večera tímy predvádzali akčné ukážky. Návštevníci mali možnosť vidieť zlaňovanie záchranára so psíkom, pachové práce psíkov - vyhľadávanie narkotík, výbušnín, poslušnosť psíkov, vyhľadávanie stratenej osoby, spôsoby vodnej záchrany a mnoho iných skvelých ukážok. CRC Slovakia ako jediný zahraničný hosť predviedol ukážku revíru, prácu s mladým psíkom, navigáciu psa v teréne a nakoniec sme pobavili obecenstvo vyhľadaním strateného predmetu. Akcia mala obrovský ohlas, na druhom ročníku sa určite radi zúčastníme. Ďakujeme za pozvanie našim priateľom a želáme im vydarené ďalšie ročníky tejto   výnimočnej akcie. 

V rámci preventívno - výchovných aktivít sa naši členovi zúčastnili II výročia otvorenia OD Korzo v Prievidzi. Z ukážky práce našich psíkov sa tešili nielen detičky ale aj dospeláci. Malí aj veľkí si so záujmom pozreli ukážku nácviku vyhľadávania osoby, prácu so šteniatkom a navigáciu psíka v teréne. Najväčšiu radosť ale mali detičky, keď sa mohli dosýta vyhrať,vyobjímať a odfotiť s našimi štvornohými parťákmi. 

Dňa 18. júna 2012 sa členovia CRC Slovakia zúčastnili Medzinárodného stretnutia záchranárskych zložiek v Krušetnici na Orave, ktoré zorganizoval Orava - Rescue Systém spoločne s I. Medzinárodnými majstrovstvami záchranárskych zložiek vo varení kotlíkového gulášu. CRC Slovakia reprezentovalo vo varení gulášu družstvo v zložení Milan Matula, Jozef Matula, Stanislav Kľučka ml. a Patrik Húšťa. Samozrejme na akcii nechýbali aj ďalší členovia. 

utorok, 03 júl 2012 06:01

Deň detí v Liptovskej Teplej

Dňa 2.6.2012 sa členovia CRC Slovakia zapojili ukážkami práce so záchranárskymi psami do programu pre deti v rámci Dňa detí v Liptovskej Teplej, kde svojím vystúpením zožali nie len u tých najmenších ale aj u dospelých potlesk za výkony našich štvornohých priateľov.